تاثیر اسباب کشی در کودکان سنین مختلف

آرام مرادی
  0
اشتراک این پست:
تاثیر اسباب کشی در کودکان یکی از مهم ترین مسایل برای خانواده هایی است که فرزندانی در سنین مختلف دارند و تصمیم به جابجایی خانه و تغییرات اساسی در محل زندگی خود می گیرند. تصمیم گیری در مورد جابجایی خانه، یک تحول بزرگ برای کل خانواده است، اما برای بچه ها می تواند به شدت تنش زا باشد.

تصمیم مبنی بر تغییر خانه، تغییرات بزرگی برای کل خانواده ایجاد می نماید.اما در حالی که بزرگسالان تمایل به تمرکز بر مشکلات عملی دارند، کودک بر تمام زیان هایی که این جابجایی به او وارد می کند، تمرکز می کند.این می تواند برای او شامل از دست دادن دوستان خود و یا یک محیط امن و آشنا باشد.تصمیم گیری در مورد حرکت، در نهایت، توسط بزرگسالان گرفته شده است و کودک احساس خوبی به این قضیه ندارد، زیرا نمی تواند و نباید بر این تصمیم تاثیر بگذارد.

درجه استرس و تاثیر اسباب کشی در کودکان و حتی بزرگسالان اغلب توسط همه افراد نادیده گرفته می شود.تحقیقات نشان می دهد که جابجایی لوازم خانه یکی از بزرگترین استرس هایی است که ما در زندگی مان با آن مواجه هستیم.به حدی که این استرس از استرس ایجاد اختلال روانشناختی پس از از دست دادن کار، در زمان بیماری و طلاق و … در نظر اکثریت افراد بیشتر است.
البته یک اسباب کشی برنامه ریزی شده و به خوبی مدیریت شده می تواند از این استرس تا حد زیادی بکاهد.

کاهش تنش ها و تاثیر اسباب کشی در کودکان
جهت مثبت نمودن تاثیر اسباب کشی در کودکان با بچه ها در مورد جابجایی منزل صحبت کنید و این کار را زودتر انجام دهید تا به همان اندازه که ممکن است به آن ایده بپردازید. با کودکان در مورد خانه جدید صحبت نمایید و آنها را از حقایق و اطلاعات مناسب برای گروه سنی و سطح درک خود آگاه نمایید.بچه های کوچک دارای روحیه حساس تری هستند، بنابراین صبحت با آنها در مورد حرکت فقط برای یک مدت کوتاه قبل از رفتن چیزی کاملا متفاوت است.انتظار نداشته باشید یک کودک تمام شب را در مورد حرکت و عواقب آن صرف کند.
اگر یک کودک آماده صحبت باشد یا یک سوال خاص داشته باشد، بیشتر از آن استفاده کنید و آماده پاسخگویی باشید.

حتی اگر یک کودک نمی تواند تصمیم بگیرد که کدام خانه را بخرند و یا کدام شهر برای رفتن به آن انتخاب کند، آنها می توانند در راه های دیگری مانند انتخاب رنگ برای تزیین اتاق ها مشارکت داشته باشند.به این ترتیب آنها بخشی از روند اثاث کشی را احساس خواهند کرد و به کاهش تاثیر اسباب کشی در کودکان منجر خواهد شد.در صورت امکان برای کاهش تاثیر اسباب کشی در کودکان، کودک را قبل از رفتن به خانه جدید چندین بار به آنجا ببرید تا با خانه و محله جدید آشنا شود.

این امر اغلب باعث می شود تا همه چیز واقعی و آشناتر برای کودک باشد.

تاثیر اسباب کشی در کودکان و نحوه واکنش های آنها
تاثیر اسباب کشی در کودکان متفاوت است.
بعضی از کودکان ممکن است با اسباب کشی به طور کامل ناراحت نشوند.
و ممکن است از آن بسیار هیجان زده باشند.
سایر کودکان ممکن است عکس العمل های متفاوتی بسته به سن شان داشته باشند.
تاثیر اسباب کشی در کودکان کم سن ممکن است:

شروع به مکیدن انگشت شست
مرطوب کردن تخت
با بچه های دیگر صحبت کند
به طور مداوم به آغوش شما بچسبند
تاثیر اسباب کشی در کودکان بزرگ تر ممکن است
امتناع از خوردن
بی خوابی و بی قراری
خجالت کشیدن
رفتارهای عصبی و تهاجمی
تاثیر اسباب کشی در کودکان در سن مدرسه ممکن است:
الگوهای خواب کودکان را تغییر دهد
مشکلات تمرکزی پیدا کنند
معده درد و یا سردرد داشته باشند
بعضی از کودکان به نظر می رسد که شخصیت خود را تغییر دهند و ناگهان دروغ می گویند یا سرقت می کنند.
این واکنش ها واکنش های استرس زا و تاثیر اسباب کشی بر کودکان است.
از آنجا که یک کودک همیشه نمی تواند درک آنچه در حال وقوع است یا احساسات پیچیده خود را بیان کند، این نشانه های استرس را نشان می دهد.همه بچه ها به غذای خوب، تغذیه ای و استراحت و خواب کافی نیاز دارند.ضروری است که کودک حداقل یک بزرگسال در اطراف خود داشته باشد تا بتواند با آنها وقت بگذراند و به آنها فرصتی داده شود تا صحبت کنند.
در طول این دوره دشوار اما گذرا، زمان کافی گذراندن والدین با کودک خود بسیار مهم است.
تاثیر اسباب کشی در کودکان زیر ۵ سال چیست؟
بچه های کوچک زیر پنج سال به راحتی با اسابب کشی کنار می آیند.
حس امنیت آنها به طور کامل به والدینشان بستگی دارد و معمولا با وجود والدینشان در اطراف خود احساس امنیت می کنند.
کودکان را با استفاده از توضیحات ساده آماده کنید تا بتوانید آنها را به طور مرتب تکرار کنید.
در این سن، می توانید از داستانهای مربوط به بچه های دیگر که در حال آماده شدن برای اسباب کشی هستند صحبت کنید.هنگامی که زمان شروع بسته بندی اثاثیه است، به کودک توضیح دهید که اسباب بازی های خود را فقط در جعبه قرار دهد، و تنها اسباب بازی های داخل کارتن اسباب کشی و بسته بندی شده را می توان به خانه جدید منتقل کرد.در غیر این صورت، کودک ممکن است نگران باشد که تمام اسباب بازی هایش ناپدید می شوند یا از آنها دور شود.قول هایی ندهید که نمی توانید انجام شان دهید.به عنوان مثال، قول ندهید که وقتی کودک شما برای جابجایی اسباب منزل آماده می شود می تواند یک حیوان خانگی داشته باشد، زیرا ممکن است این اتفاق نیفتد.
اگر والدین وعده ای به کودک بدهند، فرزندان به آنها اعتماد خواهند کرد.
در این دوره سعی نکنید یک تخت جدید یا مبلمان دیگر بخرید.چیزهای جدید احساس ناامنی ایجاد می کنند.چیزهای قدیمی آشنا هستند و احساس امنیت می کنند و از تاثیر اسباب کشی در کوکان می کاهد.
در صورت امکان، می تواند یک ایده خوب برای کودک باشد که روزها را با دوستان یا بستگان خود صرف کند.در غیر این صورت، ممکن است با این کار احساس دور بودن یا این که مادر و پدر خیلی سرشان شلوغ است به کودک دست بدهد.

تاثیر اسباب کشی در کودکان مدرسه ای چیست؟
قسمت مشکل کار زمای است که شما یک کودک مدرسه ای دارید و مهم ترین دردسر شما این است که آیا آنها مدرسه جدید خود را دوست دارند و دوستان جدیدی خواهند داشت یا خیر.

کودکان در مدرسه وقت زیادی را صرف می کنند، بنابراین مهم است که آنها آن را دوست داشته باشند از این نظر تاثیر اسباب کشی در کودکان مدرسه ای نسبت به کودکان کم سن تر متفاوت است.قابل بحث است که آیا در طی سال تحصیلی اثاث کشی می کنید یا در تعطیلات تابستانی و کدام زمان بهتر است حرکت کنید تا از تاثیر اسباب کشی در کودکان و مشکلات آن بکاهید.اگر حمل اثاثیه منزل در طول تابستان اتفاق بیفتد، کودک زمان بیشتری برای استفاده از این فرصت دارد و شروع تازه ای با بقیه بچه ها خواهد داشت.
اشکال این است که پس از آن کودک شما بدون دوستان قدیمی خود تابستان را صرف می کند و فرصت زیادی برای ایجاد موقعیت های جدید ندارد.
اگر این مورد است، سعی کنید همه چیز را سازماندهی کنید تا کودک خسته و یا تنها نباشد.

اسباب کشی با کودکان

تاثیر اسباب کشی در کودکان در آغاز نوجوانی چیست؟
یک نوجوان معمولا می فهمند که چرا خانواده باید اثاث کشی کنند و پیامدهای آن چیست.اما جابجایی اسباب منزل ممکن است زندگی یک نوجوان را به هم بریزد و او را ناراحت کند.
یک تاثیر اسباب کشی در کودکان و نوجوانان که بسیار مهم است این است که آنها اغلب گروهی از دوستان خود را از دست می دهند که مهم ترین چیز آنها در زندگی است. آنها ممکن است از یک دوست بسیار صمیمی جدا شوند. در این سن نوجوان باید وارد یک مدرسه جدید شود، در حالی که هیچ کدام از دوستان قبلی وی در این مدرسه جدید نیستند و این مسیله برای نوجوانان بسیار مهم است.از جر و بحث با آنها اجتناب  کنید و با استفاده از کلیشه هایی مثل «همه چیز خوب می شود» یا «زمان شفا دهنده عالی است» نمی توانید به فرزندان شورشی خود احترام بگذارید.بهترین راه برای کمک به یک نوجوان این است که به صحبت های آنها گوش کنید و با نگرانی های شان با احترام برخورد کنید. اجازه دهید آنها بدانند که می فهمید که وضعیت دشوار است و شما باید بهترین راه حل را با هم پیدا کنید – اگر یک راه حل وجود دارد.
برای بهتر کردن تاثیر اسباب کشی در کودکان مهم است که گوش کنید، درک کنید و بالاتر از همه، به احساسات و آرزوهای نوجوان را احترام بگذارید.

چه کاری در روز اسباب کشی انجام دهم؟
روز جابجایی یک روز پر از تغییر است و تصمیم جابجایی در حال حاضر غیرقابل برگشت است.
برای کاهش استرس و تاثیر اسباب کشی در کودکان اتاق جدید کودک تان را بررسی کنید زیرا این کار باعث می شود کودک احساس امنیت بیشتری داشته باشد.به غذا خوردن و خوابیدن کودکان در خانه جدید توجه بیشتری کنید.اگر زمان کافی برای مراقبت از کودک را ندارید، از کسی – یک دوست، خواهر یا برادر یا پدربزرگ و مادربزرگ فرزندتان بخواهید در این زمینه به شما کمک نمایند.

چه مدت طول می کشد تا کودک به خانه جدید عادت کند؟
انتظار نداشته باشید کودک بتواند به طور مستقیم به مدرسه برود.آنها نیاز به زمان برای آشنایی با محیط جدید خود دارند.
برای رفتن به مدرسه یک دوره شش هفته ای جهت آشنایی با محیط جدید کاملا طبیعی است.برای کاهش تاثیر اسباب کشی در کودکان، شناختن معلمان جدید کودک و آگاهی از وضعیت آنها بسیار مهم است، مخصوصا برای کودکان کم سن و سال تر.شما می توانید به کارکنان مدرسه در درک بهتر از کودک کمک کنید با دادن اطلاعاتی در مورد رفتار و وضعیت تحصیلی و… کودک تان به آنها.
اگر یک کودک با تنظیم محیط اطراف خود مشکل داشته باشد، ممکن است یک یا چند مورد از علایم زیر را نشان دهد:

سردرد یا دل درد
افسردگی
تنهایی
نمرات پایین تر در مدرسه
رفتار ضد اجتماعی مانند دروغگویی یا سرقت
اگر بعد از یک یا دو ماه کودک با مدرسه جدید و خانه جدید خود سازگار نباشد، والدین ممکن است از کمک حرفه ای یک مشاور برخوردار شوند.

اسباب کشی با کودکان

آیا تاثیر اسباب کشی در کودکان می تواند مثبت باشد؟
اسباب کشی ممکن است یک تجربه مثبت برای کل خانواده باشد، در صورتی که آنها در مسیر درست قرار گیرند.
دلیل جابجایی و باربری اسباب منزل ممکن است چیز خوبی باشد، اما هر نوع تغییر نیاز به ارتباط و برنامه ریزی زیادی دارد و این امر می تواند روابط نزدیک تر را در خانواده ایجاد کند.
در این تغییر ناگهانی طبیعی است که درباره احساسات و انتظارات صحبت کنید.در طی فرایند حمل اثاث منزل به خانه جدید، والدین این فرصت را برای آشنایی بیشتر در مورد فرزندانشان، واکنش ها و احساسات آنها دریافت می کنند.پس از یک باربری موفق، ممکن است آنها متوجه شوند که فرزندشان مستقل تر شده است.
این می تواند تاثیر اسباب کشی در کودکان و والدین آنها باشد.

0 نظرها

Top